אפל מיוזיק מדריך מפורט למשתמש המתחיל

אפל מיוזיק מדריך

ברוך הבא למדריך: אפל מיוזיק מדריך מפורט למשתמש המתחיל. אפל מיוזיק הוא השירות סטרימיניג למוזיקה של אפל. אפל מיוזיק עומד בשורה אחת עם המתחרים שלו יוטיוב מיוזיק, אמזון מיוזיק, ספוטיפיי וטיידל.

השירות מאפשר גישה ל-60 מיליון שירים מכל העולם כולל ישראל. ניתן להזרים מוזיקה או להוריד שירים למכשיר לשמיעה גם ללא אינטרנט. השירות כולל תחנות רדיו מכל קטגוריות המוזיקה האפשריות.

אפל מיוזיק מסתנכרן עם סיפריית iCloud Music כלומר השירים מאפל מיוזיק מאוחדים עם שירים ואלבומים שתרכשו או רכשתם בעבר מ iTune והכל במיקום אחד.

מאפיינים של אפל מיוזיק

שירותי הסטרימינג המתחרים מעט שונים אחד מהשני. אפל מיוזיק מתמקדת בגורם האנושי. קיימים אלגוריתמים שיוצרים רשימות השמעה אוטומטית אך החוזקה של אפל מיוזיק בא לידי ביטוי על ידי יצירת תוכן ורשימות שמיעה באופן ידני על ידי צוות אפל מיוזיק.

הפלטפורמה של אפל מציעה רשימות השמעה אישיות בקטגוריות שונות תחת "מומלץ עבורך". הרשימות מתעדכנות על בסיס יומי. מדי פעם אפל מפרסמים אלבומים, דקומנטציות, מוזיקה וסרטונים אקסלוסיביים שלא יופיעו בפלטפורמות סטרימיניג אחרות.

תחנות רדיו

אפל מיוזיק כולל מעל 100 אלף תחנות רדיו המשדרות חי מסביב לעולם לתוך הפלטפורמה. תוכלו לבקש מסירי לנגן את תחנת הרדיו האהובה עלכם.

מה כולל הרישום לאפל מיוזיק

השירות של אפל מיוזיק נגיש למשתמשים מכל העולם, מעל 100 מדינות, וכמובן גם בישראל.

תמיכה במכשירים

אפל מיוזיק עובד על כל המכשירים של אפל כולל אייפון, אייפד, שעון אפל (השעון לבד תומך בשירות ללא צורך באייפון בנוסף), טלויזיית אפל וכמובן מחשב מק (Mac).

השירות נגיש גם ממכשירים אחרים לא של אפל ולכן אינכם חייבים להיות משתמשי אפל בכדי להנות מהשירות. אפל מיוזיק עובד על אנדרואיד בעזרת אפליקציית אפל מיוזיק לאנדרואיד. וכן יעבוד על מחשב עם מערכת הפעלה ווינדוס עם תוכנת iTunes ועל מכשירים נוספים כגון אקו של אמזון ועוד.

אפל מיוזיק מחיר

בניגוד למתחרים כגון ספוטיפיי, אפל מיוזיק אינם מציעים גרסה חינמית עם פרסומות. נדרש להרשם למינוי על מנת להיחשף לתוכן.

לפני שנפרט את המחירים יש לציין כי אפל מיוזיק מעניקה שלושה חודשים בחינם לנרשמים חדשים.

מנוי חודשי באפל מיוזיק ישראל עולה 19.90 ש"ח למשתמש.סטודנטים יכולים לקבל הנחה ולרכוש את המינוי החודשי בעלות של 9.90 ש"ח.

רישום למינוי משפחתי לעד שש בני בית יעלה 29.90 ש"ח לכולם. מנוי משפחתי דורש להשתמש בשיתוף משפחתי.

אפל מיוזיק עלויות

אפל מיוזיק השוואה למתחרים

בקצרה, אפל מיוזיק הינה בחירה מעולה ומתבקשת אם אתם אנשי אפל. וגם אם לא, עדיין אנו ממליצים על שירות הסטרימינג המעולה של אפל. ניתן להתחבר ולסנכרן לכל המכשירים של אפל, יש רשימות השמעה המוגדרות על ידי אדם (ולא רק אלגוריתם) וניתן להתחבר לסיפריות מוזיקה של iTunes.

איכות המוזיקה

אפל משתמשים בקבצי 256Kb/s מסוג AAC (Advanced Audio Coding). לצורך ההשוואה ספוטיפיי משתמשים בקבצי 320Kb/s מסוג Ogg ולמרות שזה נשמע יותר טוב בפועל אלו שני שיטות דחיסה שונות ובפועל הינן באיכות דומה, כזו שהאדם הרגיל לא ידע להבדיל.

ניהול זכויות דיגיטליות

למרות שניתן להוריד שירים לנייד או לכל מכשיר ולשמוע באופליין ללא אינטרנט הזכויות לשירים הינם מוגנות על ידי DRM או ניהול זכויות דיגיטליות, בדיוק כמו בשרותי סטרימינג מתחרים.

אם תבטלו את המנוי באפל מיוזיק השירים שכבר הורדתם בעבר לא יעבדו יותר, שירים מאפל מיוזיק גם לא יכולים לעבור למכשירים אחרים שלא נתמכים וכן לא ניתן לצרוב דיסקים.